Tania strona internetowa – czy kierowanie się kosztem to dobry wybór?

tania strona internetowa

Projektowanie stron internetowych wiąże się z dużymi rozbieżnościami w wycenach ich tworzenia. Do wyboru mamy tanie, gotowe strony internetowe oraz te droższe, które najczęściej wykonywane są w agencjach digitalowych. Mając do wyboru tańszą opcję, trudno oprzeć się pokusie okazji, zwłaszcza w tak konkurencyjnym świecie projektowania witryn. Czy warto kierować się ceną? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Od czego zależy koszt strony internetowej?

Zanim przystąpi się do tworzenia strony internetowej własnej firmy warto wiedzieć, co kształtuje jej koszt. Na cenę witryny wpływa wiele czynników, w tym podstawowe elementy jak system zarządzania treścią, liczba podstron i wygląd strony. Wraz z dodawaniem do tej bazy kolejnych funkcjonalności, następuje wzrost ogólnego kosztu wykonania strony, dlatego najlepiej ustalić zakres prac na samym początku rozpoczęcia współpracy z wykonawcą np. z software housem.

Jaki wpływ na biznes ma tania witryna?

Tanie, gotowe strony internetowe mają konkretną zaletę – pozwalają na szybką konfigurację, dzięki czemu można praktycznie natychmiast ruszyć z działalnością czy promocją marki. Jednak wykorzystanie szablonów wiąże się również z wieloma problemami.

Słabe wrażenia użytkownika

Najczęściej używane szablony mogą zostać użyte kilkaset tysięcy razy na różnych stronach internetowych. Oznacza to, że wszystkie te witryny wyglądać będą niemalże identycznie. Szablony nie zapewniają elastyczności podczas tworzenia układów, dlatego w większości przypadków nie będą zoptymalizowane pod kątem wygody dla użytkownika. Są one też kiepsko zaprojektowane, dlatego często okazuje się, że nie są responsywne lub wolno ładują się na urządzeniach mobilnych, a to wiąże się z utratą potencjalnych klientów.

bezpieczna strona internetowa

Powolność, przeładowanie kodem i brak bezpieczeństwa

Witryny oparte na szablonach najczęściej wyposażone są w ogromną ilość czcionek i opcji stylizacji, dlatego cały kod jest przeładowany różnymi możliwościami, co negatywnie wpływa na szybkość strony. Takie strony są także łatwym celem dla hakerów, którzy wyszukują luk w zabezpieczeniach ogromnych ilości kodu.

Słabe wyniki w wyszukiwarkach

Tanie strony nie są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek, co wpływa na pozycję strony np. w Google. Wolne ładowanie się strony ma wpływ na ranking witryny, bo dane z tego zakresu oddziaływują na określanie jakości stron internetowych. Inwestując w budżetowe rozwiązanie otrzymujesz kiepskie wyniki, co i tak w przyszłości przełoży się na kosztowne zmiany w witrynie.

Tanie strony internetowe – czy warto?

Wady tanich witryn mocno zaważają na prowadzonej działalności. Są wątpliwe w kwestii bezpieczeństwa, optymalizacji i projektu, jednak ostateczna decyzja czy warto korzystać z gotowych stron lub tanich usług zależy od punktu widzenia. Jeśli wiesz, co otrzymasz za niską kwotę i nie oczekujesz od strony www zbyt wiele, wtedy tania witryna może być niezłym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że rozwój firmy i profesjonalny wizerunek wiąże się z większymi oczekiwaniami wobec strony, dlatego mając to na uwadze, warto odpowiedzieć sobie samemu na pytanie czy jest to opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *