Integracja Drupala z usługami Google

integracja drupala z usługami google

Usługi Google dają dużo możliwości, nie tylko dla marketerów. Posiadasz witrynę na Drupalu? Zatem na pewno interesuje Cię integracja Drupala z narzędziami Google w Twojej witrynie. Poniżej 5 modułów, które pozwalą uruchomić usługi Google w Drupalu.

Google TagManager

Moduł ten integruje witrynę wdrożoną na Drupalu z aplikacją Google TagManager. Rozszerzenie to jest narzędziem analitycznym i pozwala mierzyć wszystko to, co dzieje się na stronie www oraz zarządzać tagami w witrynie i aplikacji mobilnej. Korzystanie z GTM nie wymaga programistycznej wiedzy, dzięki czemu jest przyjazne dla początkujących marketerów.

Google Auth

Integrując moduł Google Auth ze swoją witryną, użytkownik ma możliwość uwierzytelniania i zarządzania kontami za pomocą Google. Dodatkowo, rozszerzenie to pozwala na wprowadzanie do kont danych takich jak identyfikator klienta czy wybór, które z usług Google mają być włączone.

Google Analytics

Niezastąpiony Google Analytics po instalacji dodaje system śledzenia różnego rodzaju statystyk do strony internetowej, dzięki czemu umożliwia to śledzenie jednej lub wielu domen. Dane z Google Analytics pozwalają na analizę użytkownika, który odwiedza witrynę i na podstawie danych statystyk można nie tylko prześledzić ruch odbiorcy, ale również wyciągnąć niezbędne dane do poprawienia witryny pod jego kątem.

Google reCAPTCHA

Moduł ten to bardzo prosty sposób na uporanie się z botami. Google reCAPTCHA po instalacji zapewnia integrację z usługą w zakresie formularzy ochrony na twojej witrynie. Dzięki reCAPTCHA pojawia się pojawia się pytanie o to, czy użytkownik jest robotem czy nie, dodatkowo można wybrać kilka losowych zdjęć i poprosić użytkownika o weryfikację konkretnego obrazu. Taki test pozwala na filtrowanie botów, dzięki czemu system zapewnia bezpieczeństwo.

GMap

Moduł GMap składa się z kilku modułów i zapewnia interfejs API Google Maps w Drupalu. Instalacja tego rozszerzenia umożliwia integrację z widokami i lokalizacją oraz może być wykorzystywany do tworzenia interaktywnych map ze znacznikami.

2 Replies to “Integracja Drupala z usługami Google”

  1. Coraz więcej stron powinno wdrożyć logowanie przez Google. Nie ma potrzeby zakładania konta, potwierdzenia email itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *