Dlaczego Drupal?

dlaczego drupal

Drupal stawiany jest w kolejności systemów CMS obok WordPressa i Joomli. Czym wyróżnia się Drupal, aby stwierdzić, że jest to najlepszy system do zarządzania treścią dla twojej strony? Poniżej przedstawiamy kilka powodów, które świadczą o tym, że Drupal to to najwłaściwsze narzędzie do stworzenia dowolnej strony internetowej.

Dlaczego Drupal jest wybierany przez wielkie firmy?

Drupal, jako CMS, jest znany przede wszystkim ze swoich solidnych opcji zabezpieczeń. To właśnie z Drupala korzysta Biały Dom czy NASA, mając pewność, że wszelkie dane tam zawarte będą bezpieczne. Zespół ds. Bezpieczeństwa Drupala oraz aktywna społeczność tego systemu nieustannie pracuje nad poprawkami luk w bezpieczeństwie i aktualizacjami zabezpieczeń, które następnie publikowane są w dokumentacjach do wglądu użytkowników.

Dodatkowo, parametry bezpieczeństwa i wydajności można zmieniać w panelu administracyjnym, a jeśli to za mało – możesz zainstalować moduły bezpieczeństwa Drupala. Ten CMS to dobry wybór dla wielkich firm również ze względu na jego wielojęzyczność. Podstawowe funkcjonalności i moduły dostępne są w 90 różnych językach, dlatego możliwe jest korzystanie z tego systemu na całym świecie.

Dlaczego Drupala wybierają wielkie firmy

Dlaczego Drupal jest wybierany przez deweloperów?

Drupal jest oprogramowaniem typu open source, dzięki czemu programiści z czego świata mogą nad nim pracować i poprawiać wszelkie błędy. Do Drupala dołączona jest bardzo szczegółowa dokumentacja, co sprawia, że deweloperzy szybko znajdują pomoc na jakiekolwiek trudności. Aktywna społeczność systemu chętnie pomaga osobom początkującym i tym, którzy spędzili już trochę czasu nad Drupalem. Formy wsparcia można znaleźć również na forach, ale również różnych spotkaniach organizowanych w celu szerzenia wiedzy.

Drupal posiada kilkadziesiąt tysięcy dostępnych modułów, które deweloperzy mogą błyskawicznie dodać do strony internetowej i w ten sposób wzbogacić ją nowymi funkcjami. Warto też wspomnieć, że Drupal umożliwia programistom wdrażanie podstawowych funkcjonalności dla złożonych witryn za pomocą dodatkowych opcji dostosowywania, co tworzy mnóstwo możliwości rozwoju strony w przyszłości.

Dlaczego drupala wybierają developerzy

Dlaczego Drupal jest wybierany przez marketerów?

Marketerzy doceniają Drupala przede wszystkim za jego skalowalność. Stronę wdrożoną na Drupalu jednocześnie może odwiedzać grupa tysięcy osób, które nawet tego nie odczują. Realizacja strategii marketingowej często bywa zmienna i często zakłada tworzenie blogów oraz dodawanie dużej ilości treści na stronę. Ta ostatnia rzecz dla Drupala nie stanowi żadnego problemu, udźwignie każdą porcję contentu pod różną formą – niezależnie czy są to filmy video, grafiki czy posty. Urozmaiceniem i uproszczeniem prac marketera są również liczne rozszerzenia, które stanowią niezbędnik podczas codziennych obowiązków.

Narzędzia analityczne, edytory treści, formularze kontaktowe i mailingowe – wszystko to oraz wiele innych modułów można znaleźć na oficjalnej stronie CMS-a. Benefitem Drupala jest również fakt, że jest darmowy. Drupal należąc do kategorii open source nie wymaga opłat licencyjnych, dlatego budżet marketingowy można skierować na inny cel.

Dlaczego Drupala wybierają marketerzy

Dlaczego Drupal jest lepszy od innych CMS-ów?

Drupal to open source, którego giganci światowego ryku wybierają ze względu na zabezpieczenia i wielojęzyczność. CMS jest nie tylko bezpieczny, ale również wysoce skalowalny i elastyczny. Wspomnijmy jeszcze, że Drupal jest przyjazną platformą pod kątem SEO, zawierając wiele narzędzi, które mu to ułatwiają. Czysty kod, potężne narzędzia SEO i do publikacji w Internecie to fundamentalna wartość Drupala.

Na sam koniec warto dodać, że Drupal to system, którego cechuje uniwersalizm – możesz na nim utworzyć coś niewielkiego, a jeśli postanowisz rozbudować witrynę do ogromnych rozmiarów to odpowiednie rozwiązanie masz już pod ręką.

Źródło: drupalsolution.pl/uslugi/strony-internetowe