5 przewag Drupala nad WordPressem i Joomlą

Drupal Wordpress czy Joomla

Drupal, WordPress i Joomla to trzy bardzo popularne systemy CMS typu open source, które można wdrożyć do swojej witryny. Każdy system wyróżniają inne cechy, dlatego zależnie od potrzeb wybrać należy odpowiedni…lub jeden, który spełni wszystkie oczekiwania. W dzisiejszym artykule przedstawiamy zależności między Drupalem a WordPressem i Joomlą.

Skalowalność

Posiadanie systemu do zarządzania treścią, który nie będzie ograniczał rozwoju jest bardzo ważnym apeksem działalności. Różnica między Drupalem a WordPressem jest w tej kwestii znacząca – oba z nich są skalowalne, ale wydajność i modułowy system Drupala daje mu przewagę. Joomla świetnie sprawdzi się do małych i średnich witryn czy sklepów eCommerce, dlatego w pojedynku Drupal a Joomla zwycięża ten pierwszy, ponieważ obsłuży witrynę o każdej wielkości i z dużą ilością użytkowników jednocześnie.

Elastyczność

Drupal to idealny CMS pod kątem elastyczności, niezależnie od typu treści, które chcesz umieścić na stronie. Oprogramowanie pozwala na edytowanie elementów projektu, dzięki czemu stworzyć możesz proste, jak i złożone konfiguracje, wykorzystując różne rodzaje contentu. WordPress i Joomla będą świetnym rozwiązaniem przy małych i średnich stronach, które obsługują mniejsze ilości treści.

Bezpieczeństwo

Jedną z największych zalet Drupala jest jego bezpieczeństwo potwierdzone najnowszymi raportami. Strony oparte o Drupal stanowiły niecałe 4% wszystkich stron, na których naruszone zostały kwestie bezpieczeństwa. Zespół Drupala regularnie publikuje aktualizacje i łatki bezpieczeństwa, o których informują swoich użytkowników.

WordPress nie jest dostarczany z funkcjami wymuszania połączenia SSL, a większość zaawansowanych funkcji w kwestii zabezpieczeń opiera się na wtyczkach. Z kolei Joomla wymusza zarówno uwierzytelnianie dwuskładnikowe, jak i połączenie przez SSL, jednak zespół bezpieczeństwa tego systemu jest znacznie mniejszy od obu systemów, co wiąże się z mniejszą ilością niezbędnych informacji, które deweloperzy mogą wykorzystać podczas tworzenia stron www.

Innowacyjność

Najnowsza wersja Drupala spełnia wszelkie wymagania rynku wraz z potrzebami użytkowników – szybkość ładowania, wydajność, lista kontroli dostępu, możliwość wielojęzycznej strony i jednolite standardy kodowania, które gwarantują, że wszystkie zainstalowane pluginy mają ze sobą współdziała. Ta ostatnia kwestia nie zawsze jest taka jasna w przypadku Joomli i WordPressa, które często miewają z tym utrudnienia.

Wsparcie i społeczność

WordPress to bardzo duża i aktywna społeczność, a pomoc można znaleźć na forach, samouczkach, grupach czy w podręcznikach. Ogromna popularność systemu służy także znalezieniu eksperta w tej dziedzinie. Podobną społeczność cechuje Joomla, a cennym źródłem wiedzy jest szczegółowa dokumentacja. Drupal poza aktywnymi użytkownikami i wsparciem społeczności oferuje dokumentacje oraz listy mailingowe. Jest to wsparcie idące w kierunku jakości, a nie ilości. Profesjonalne usługi można również znaleźć na Drupal Marketplace.

Jeśli szukasz czegoś podstawowego do niewielkich czy średnich stron www WordPress i Joomla powinny okazać się wystarczające. Pamiętaj jednak, że jeśli oczekujesz rozwoju i wzrostu działalności, potrzebować będziesz CMS-a, który pozwoli rozwijać się witrynie w podobnym tempie, a takim system jest właśnie Drupal.

Chcesz się dowiedzieć więcej o możliwościach CMS Drupal? Sprawdź szczegółowy opis funkcjonalności pod tym adresem https://smartbees.pl/opis-systemu-drupal

One Reply to “5 przewag Drupala nad WordPressem i Joomlą”

  1. Ja zawsze to rozumiałem w ten sposób – WordPress do najprostszych stron, Joomla do średnio zaawansowanych stron (zazwyczaj proste firmowe), a Drupal to rozbudowanych stron gdzie wymagane jest dopasowanie do konkretnych wymagań zleceniodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *